Close

07/04/2015

על המסתננים בדרום תל אביב

צולם בדרום ת”א ע”י הפעילה שפי פז

– פורסם בפייסבוק – 

אז מה הסיפור עם הזרים בדרום תל אביב?

כמה נקודות:

1 – רובם לא הגיעו לפה כי הם נרדפו אלא ע”מ למצוא עבודה. לאפשר להם לעבוד “כאילו כלום” רק יעודד עוד רבים לנסות ולהגיע לישראל. (אם לא דרך מצרים אז יעברו דרך ירדן, שם אין גדר).
(ולמי שטוען שקיים רצח עם שם. אז אין רצח עם באריטראה ובסודן מדובר בחבל דארפור, ממנו לא מגיעים רוב רובם המוחלט של המסתננים.)

 

2 – הגעה הזאת של רבבות אפריקנים, הוא לא רק בעיה לישראל אלא גם בעיה מוסרית. שכן, היא יוצרת רשתות הברחה אשר סוחרים בבני אדם ומענים אותם קשות בדרך. ז”א שדווקא, העינויים שעברו חלק מהמסתננים הם תוצאה ישירה מקבלת מסתתנים אחרים בארץ. סגירת הדלת הביאה לחיסול הרשתות ההברחה אלו. 
(למה הדבר דומה, לרשתות הברחה בגבול הדרומי של ארה”ב. גם שם יש מחנות עינויים בדרך למסתננים. עדיין אך אחד לא מתייחס לאותם מקסיקנים כאל פליטים)

 

3 – ישראל לא יכולה ולא צריכה לקחת על עצמה כל התחלאות של אפריקה. זה שהם מסכנים וחיים במדינה דיקטטורית לא הופך אותם לפליטים. בעצם רוב האנושות חייה ככה. זה לא הופך את רוב האנושות למועמדים קבילים למעמד של פליט.

 

4 – אז בואו נפזר אותם ונחליף איתם את העובדים הזרים “החוקיים”. אז זהו שאותם עובדים זרים ‘חוקיים’ לא באו להשתקע פה ולמדינה שליטה על השהות שלהם. השהות שלהם היא בלי משפחה ולזמן מוגבל. לא כך העניין הפליטים שהשהות שלהם לא תוגבל בזמן ושמשתקעים פה עם משפחות.

ועוד, כמו שרשמתי מקודם, כל קליטה בעבודה תעודד גל הגירה חדש שזה גם בעייתי ברמה הדמוגרפיה הישראלית וגם תחייה כל הרשתות ההברחה.

 

5 – עוד דבר חשוב להבין. פליט הוא במדינה הראשונה שהוא הגיע אליו. ז”א אם הוא סודני ונמצא במצרים, אין למדינה ישראל שום סיבה לקבל אותו. ז”א אומרת שבאופן תיאורתי, אין מניע פשוט להחזירם לצד השני של הגבול. הסיבות שלא עושים זאת הם רק א-מוסר ב-פוליטיות מול מצרים ג- התערבות בג”צ.

 

6 – מכיוון שאם יחזרו לסודן הם יהיו בסכנה, בגלל שהיו בישראל, שעבדו רחמן ליצלן בישות הציונית, אז יש ההמצאה הזאת של הגנה קולקטיבית. יש פה עניין אבסורד! אם לא היו מסתנני עבודה לפה לא היו בסכנה במקרה של החזרה למדינה האם ולא היו נחשבים לפליטים.

עכשיו 2 הערות:
א – זה נכון לסודן ולאוו דווקא לאריטראה, שבשביל לה ממש לא ברור למה הם מקבלים מעמד של פליט רגע אחרי שהם חוגגים עצמאות בשגרירות האריטראית. 
ב – כל שקל שמגיע מישראל מסודן נתון למס ממשלת סודן. אותו מס הולך למימון טרור נגד ישראל.

 

7 – עכשיו נניח שמתוכם ישנם באמת אנשים שמגיע להם את סטטוס פליט (נרדפים על רקע פוליטי, אתני, מיני…). אז בואו נבדוק אותם אחד אחד. מי שפליט באמת יוכל להישאר והשאר ייצאו מישראל. למה זה לא קורה? פשוט: האו”ם וארגוני הסיוע יודעים היטב שבמקרה כזה רובם יצטרכו לצאת מישראל.

 

8 – אם באמת הורגים אותם במדינה המקורית שלהם (כי הגיעו לישראל מזכיר) אז מה הבעיה לשלח אותם למדינה שלישית (רוואנדה למשל)? 
האו”ם וכל הארגוני סיוע ממש לא רוצים מזה. הסיבה הרשמית הוא שראוונדה, זה גם מדינת עולם שלישית. שזה סיבה מגוחכת. כי היא רק מוכיחה הטענה שמדובר במסתנני עבודה ולא בפליטים נרדפים. כי פליט נרדף רוצה מקום שלא יהרגו אותו. למה דווקא ישראל? אלא שהעניין הוא פשוט. זה יתקע את השתקעותם בישראל ובוסופו של עניין, קבלת האזרחות הישראלית.

 

9 – עכשיו נניח שהמדינה לא מוצאת מדינה שלישית. זכותה הלגטימית לזרוק אותם לשדה בר אחד ולאסור להם לצאת מאותו שדה. צרפת עושה את זה מצוין (בפוסט קודם שיתפתי אלבום תמונות). מכיוון שאנחנו מדינה יהודית, מוסרית וכו… אז בנינו מתקן יפה (שאמן שבמילואים יהיו לי התנאים שיש שם). אבל גם במקרה זה זה לא בסדר. בג”צ ועניינים.

10 – פה נכנס העניין של הילדים, שאותם מסתננים מבינים שהם הכרטיס כניסה שלהם להשתקעות ולאתאזרחות פה וכמובן שזה משחק בידם של הארגונים אשר משתמשים בקלף הרגשני הזה. המטרה של אותם ארגונים הוא לאזרח את אותם מסתננים (ולקעקע את רעיון מדינת הלאום היהודי?).

אז, על מנת להשתקע בארץ הם עושים המון ילדים, זורקים אותם במחסני ילדים, הולכים לעבוד ושולחים כסף הביתה. ואז ילדים מתים. 
(כמובן, כל זה לפני גיל 3. אח”כ הם מקבלים הכל (חבל שאי אפשר בבולד) מהמדינה.)
אבל סליחה! איפה אחריות הורית? אם אני ח”ו הייתי שם את ילדיי במחסן ילדים כזה, כנראה זה לכלא שהייתי מגיע. אבל פה פתאום, המדינה אחראית.

אז אומרים פיקוח. אבל סליחה! נראה למישהו שהם ישימו את הילדים במקום ששומר על החוק של גננת ל4? אבל זה יקר! בקיצר, עדיין יהיו מחסני ילדים.

אז המדינה משלמת עליהם. ז”א אומרת שמה שלא מגיע לתושב אזרח ישראלי בדרום תל אביב, כן מגיע למסתנן עבודה בדרום תל אביב.

 

11 –  המסכנים האמתיים בסיפור הזה הוא בעצם הם, תושבים הישראלים, היהודים של דרום תל אביב. הם המקופחים אמיתיים בסיפור. הם אלו שלא מקבלים מה שהמסתננים מקבלים והם אלו המפחדים לצאת לרחות. 
לכל מי שבאמת רוצה להבין מה זה קיפוח אמיתי, עקבו נא אחרי Sheffi Paz.

ובל נשכח כמובן את המרכז למדיניות הגירה ו Orly Yuger ו Yonatan Jakubowicz התותחים.
(https://www.facebook.com/hagira.israel)

לסיכום: במקום לקיים “עניי עירך קודמים” אותם ארגוני סיוע וייפי נפש מן השמאל בישראל מקיימים “המרחם על האכזרים, סופו להתאכזר על הרחמנים”.

לראות את הפוסט המקורי עם התגובות המעניינות עליו:

לראות מסמך עקרונות לטיפול בסוגיה.

תגובות

תהיה הראשון להגיב!

avatar